Kripto para birimi, muhasebesi merkezi olmayan bir dijital sayma birimidir. Bu sistemlerin işleyişi, dağıtılmış bir bilgisayar ağı tarafından sağlanmaktadır.

Blockchain, bireysel bloklardan oluşan bilgileri depolamanın güvenli bir yoludur. Blok zincirinin ana avantajı, blok zincirindeki tüm katılımcıların tüm blok zincirini görebilmesidir. Hiç kimse onu fark edilmeden değiştiremez veya taklit edemez, sadece yeni bloklarla tamamlayabilir.

Madencilik madenciliktir, ancak madencilik bir kazma ve kürekle değil, evde güçlü bir bilgi işlem sistemi ile oturarak yapılır ve blok zincirinde bir kripto para birimi işlem bloğu kaydetme sürecine yardımcı olur.

Bir karma işlevi, bilginin belirli bir uzunlukta kısa bir diziye matematiksel olarak dönüştürülmesidir.

Kripto para birimi, ek emisyon için yalnızca bir fırsat sağlar - bir sonraki bloğu oluşturan, ödül olarak yeni para alır. Bir blok oluşturmanın özü, bu hash'in başında belirli sayıda sıfır içeren bir hash elde etmektir.

Blockchain kavramı dağıtımdır. İşlemleri kesmek ve sahtekarlık yapmak zor olan açık dağıtılmış bir veritabanı.

Veritabanının bu dağılımı mimarisine yansır, çünkü bir zincir halinde birleştirilen bloklardan (her blok bir önceki bloğa bir bağlantı içerir) inşa edildiğinden, bunların tümü karmadır.

Sonuç olarak, kimsenin görmemesi için bir bloğu taklit etmek imkansızdır.

Ne kadar madencilik katılımcısı olursa olsun, her 10 dakikada bir 1 blok oluşturulur. Bu, önemli bir özelliğin ortaya çıkmasına neden olur. Blok, işlemlerden ve Nonce'den oluşur. Nonce, standart bir 256 bit karmadır.

Madencilik, bu karmanın, bu bloğun karma değeri ilk 70 bit sıfıra sahip olacak şekilde seçilmesi gerektiği gerçeğinden oluşur. Ve bu saf bir numaralandırmadır, çünkü adım 256 başka bir şekilde imkansızdır.

Ek olarak, her 2016 blokta blok zinciri, "madencilik gücünü" gözden geçirir ve madencilik koşullarını değiştirir. Bu durumda numaralandırmanın hesaplama karmaşıklığı artar.

cfx madenciliği hakkında bilgi edinin ve bu alandaki bilginizi artırın. Bu, büyük para kazanmaya başlamanıza yardımcı olacaktır.