Real Madrid je poln zvezdnikov, a ko mu ne bo uspelo zmagati, se bosta bitka za šefa in protislovje med superzvezdniki neskončno povečala. Danes je Real Madrid remiziral z Las Palmasom z 1:1. Le v 5 minutah igre je Real Madrid izgubil žogo in zaostal z 0:1. V tej sezoni ima obramba Real Madrida velik problem. V nadaljevanju je Real Madrid nadaljeval z napadi, vendar ni mogel doseči zadetka. V 69. minuti je Guler, ki je vstopil kot menjava, zadel enajstmetrovko. Na enajstmetrovki presenetljivo ni stal Mbappe, ampak Vinicius!

Dokler je Kylian Mbappé na igrišču, če Real Madrid dobi enajstmetrovko, bi jo moral izvesti. Vendar je tokrat Vinicius vzel Mbappeju pravico do izvajanja enajstmetrovke. Med igranjem za Pariz je med Mbappejem in Neymarjem izbruhnil škandal zaradi javnega izvajanja enajstmetrovk. Vidi se, da daje velik pomen pravici do izvajanja enajstmetrovk. Zato Mbappe ne bi smel prevzeti pobude, da bi Viniciusu dodelil enajstmetrovko. Omeniti velja, da je Mbappe trenutno pod izjemnim pritiskom. Ker Mbappe ne more doseči zadetka že tri kroge zapored, potrebuje gol bolj kot kdorkoli trenutno, da sprosti pritisk. Toda tudi v tem kontekstu je Vinicius vseeno ukradel enajstmetrovko Mbappeju.
Trenutno nismo prepričani, kako sta Vinicius in Mbappe takrat komunicirala na igrišču ali pa sploh nista komunicirala. Navijači so si zamislili takratni prizor: "Velika verjetnost je, da je Vinicius neposredno vzel žogo. Mbappeju je bilo kot novincu preveč nerodno, da bi se pomeril z Brazilcem. Vsekakor pa mora biti Mbappe nezadovoljen."